Jaki powinien być rozmiar portfela?

Płatność gotówką odchodzi już powoli do lamusa. Obecnie zapłacić za zakupy można nie tylko telefonem, ale nawet zegarkiem. Elektronika bywa jednak zawodna, dlatego warto mieć w kieszeni lub torebce klasyczny portfel z gotówką oraz kartami i dokumentami. Portfel może mieć dowolny kształt i kolor, co pozwala dopasować go do stylu życia i codziennych aktywności.

 

Gdzie kupić portfel?

 

Portfel można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sieci. Szczególnie ta druga opcja, to praktycznie niczym nieograniczony wybór. Portfel możesz dobrać pod względem koloru, kształtu, rozmiaru, a także materiału wykonania. Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt i nie wyobrażasz sobie korzystania ze skórzanego portfela, do wyboru masz wiele modeli z eko skóry lub tworzyw typu płótno. Są one równie wytrzymałe i dostępne w przystępnej, niższej od skórzanych portfeli cenie. Fani klasyki, czyli portfeli skórzanych mają do wyboru skórę matową, błyszczącą, a także zamsz. Mały portfel damski skórzany ze złotymi lub srebrnymi okuciami można dopasować do torebki w podobnym stylu. Na rynku są także dostępne komplety, czyli skórzana torebka oraz portfel z tej samej serii. Dodatkowo taki zestaw można uzupełnić o kosmetyczkę lub etui na okulary.

 

Jaki rozmiar portfela wybrać?

 

Wszystko zależy od tego, jak często i w jakich sytuacjach korzystasz z portfela. Jeżeli mimo wszechobecnej cyfryzacji, preferujesz płatności gotówkowe lub klasyczną kartą płatniczą, dobrym wyborem będzie portfel ze sporymi przegrodami na gotówkę oraz osobną kieszenią na bilon. Jeśli dodatkowo nosisz w portfelu dokumenty, paragony lub faktury, wybierz duży lub średniej wielkości portfel. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki w postaci rozejścia się szwów czy uszkodzenia zamka. W przypadku osób, które z portfela korzystają sporadycznie i płacą głównie telefonem lub zegarkiem, sprawdzi się niewielkich rozmiarów portfel z dużą ilością przegródek na karty.

 

Dla tych, którzy zupełnie nie potrzebują w portfelu miejsca na karty i dokumenty, na rynku dostępne są klasyczne portmonetki na zatrzask. Są niewielkie i eleganckie, bez trudu można zmieścić je w kieszeni, torbie, plecaku, a nawet teczce z dokumentami. To idealnie rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują na co dzień jedynie bilonu w niewielkiej ilości, np. na opłaty parkingowe lub bilety. Do takiej portmonetki schowasz również niewielkich rozmiarów klucze do domu lub kluczyki do auta.

 

Jaki rozmiar portfela wybrać - torebka i portfel w jednym

 

Często dużym problemem jest dopasowanie portfela do niewielkich rozmiarów kopertówki czy innej torebki wizytowej. W odpowiedzi na tę potrzebę kobiet, na rynku można znaleźć portfele w kształcie kopertówek z paskami lub łańcuszkami. Zazwyczaj mają one osobną przegrodę na telefon, co sprawia, że nie trzeba już martwić się, co zrobić z telefonem podczas imprezy. Do tego typu portfela możesz także schować klucze. Takie rozwiązanie jest zarówno praktyczne, jak i eleganckie. Po odpięciu łańcuszka lub paska z torebki można korzystać, jak z klasycznego portfela i nosić ją w większej torbie lub plecaku.

 

Jaki portfel sprawdzi się w podróży?

 

Jaki rozmiar portfela sprawdzi się w podróży? Z pewnością kompaktowy z dużą ilością przegródek, w których możesz zmieścić wszystkie niezbędne dokumenty czy bilety wstępu oraz wydrukowane karty pokładowe. Portfel podróżny powinien mieścić się zarówno w kieszeni, jak i w niewielkiej torebce czy plecaku. Dzięki temu będziesz miał to zawsze pod ręką, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko kradzieży czy zgubienia. Dobrym pomysłem jest zakup podróżnego portfela z paskiem, który umożliwia noszenie go na ramieniu, jak torebki. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się szczególnie podczas odprawy na lotnisku. Zaoszczędzisz czas sobie i innym, bo nie będziesz musiał w pośpiechu szukać dokumentów w walizkach. Często tego typu portfele posiadają także osobną kieszeń na smartfona. Jest ona na tyle plastyczna, że pomieści większość popularnych modeli. Taki portfel bez problemu zabierzesz ze sobą na pokład samolotu bez dodatkowych opłat.