lekarz

Jak wygląda wizyta u protetyka?

Usługi protetyczne skierowane są do osób, dla których leczenie zębów u stomatologa nie jest już wystarczającym rozwiązaniem. Cel protetyka obejmuje odtworzenie utraconego przez pacjenta uzębienia. Stosuje do tego specjalne uzupełnienia w postaci protez, mostów, implantów czy koron.

W poniższym artykule znajdują się informacje na temat przebiegu leczenia u tego specjalisty oraz powodów, dla których nie warto z nią zwlekać. Zatem, jak wygląda wizyta u protetyka?

Protetyka, Katowice - czym się zajmuje?

Protetyk stomatologiczny jest osobą zajmującą się wykonywaniem potrzebnych uzupełnień, a w jego kompetencji leżą również profilaktyka oraz rehabilitacja. Wizyta u specjalisty niejednokrotnie stanowi jedyne rozwiązanie dla osób borykających się z utratą własnych zębów. Może w pełni odmienić ich życie, dodając pewności siebie i poprawiając samoocenę. To bardzo ważne, by w razie potrzeby udać się do protetyka, co pozwoli na zadbanie o swój komforty psychiczny oraz zdrowie jamy ustnej, a nawet układu pokarmowego.

Protetyka, Katowice - dla kogo jest rozwiązaniem?

W życiu zdarzają się sytuacje, w których warto umówić się na wizytę u specjalisty. Niestety, nie zawsze można poradzić sobie z problemami związanymi z uzębieniem u stomatologa. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem może okazać się konsultacja z protetykiem. Dla wielu osób to szansa na odzyskanie pięknego uśmiechu, co z pewnością przełoży się na większą pewność siebie.

Wizyta w gabinecie protetycznym to rozwiązanie dla osób, które utraciły swoje naturalne zęby. Jednak to również opcja dla tych, którzy potrzebują wymienić swoją starą protezę na nową bądź, u których konieczne jest usunięcie naturalnych zębów.

Protetyka, Katowice - dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty?

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że ubytki w uzębieniu nie są jedynie problemem natury estetycznej, ale mają również niebagatelny wpływ na zdrowie. Częściowy lub całkowity brak zębów może doprowadzić do zmian w obrębie symetrii twarzy, pogorszenia wymowy czy opadania kącików ust.

Co więcej, zaburzenie naturalnego zgryzu może przełożyć się na niekomfortowe dolegliwości dotyczące również układu pokarmowego. Braki w zębach powodują trudności z przeżuwaniem pokarmu, przez co prawidłowe gryzienie spożywanych produktów staje się niezwykle uciążliwe.

Jak wygląda wizyta u protetyka w Katowicach?

Wizyta u protetyka w Katowicach przebiega w profesjonalny sposób, dlatego nie należy się jej obawiać. Nie wymaga również skierowania. Na samym początku specjalista dokonuje szczegółowego wywiadu, a także z uwagą wysłucha oczekiwań pacjenta. Kolejnym krokiem, na który należy się psychicznie przygotować, jest dokładne sprawdzenie stanu uzębienia w kierunku występowania chorób oraz stanów zapalnych. W trakcie spotkania protetyk wykona również zdjęcie rentgenowskie szczęki, a dodatkowo badanie skanerem wewnątrzustnym oraz konieczną symulację uzupełnienia protetycznego.

Dzięki tym procedurom możliwe staje się przygotowanie planu terapii, który musi zostać zaakceptowany przez pacjenta.