Wymiana baterii w telefonie z wbudowanym akumulatorem - poradnik

Producenci nowoczesnych telefonów komórkowych starają się, aby smartfony były bardzo cienkie, smukłe oraz eleganckie. Oczywiście ma to swoje wady oraz zalety. Aby uzyskać taki efekt, producenci stosują tzw. wbudowane akumulatory. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że telefony nie zabierają zbyt dużo miejsca i łatwo przechowywać je np. w kieszeni. Wadą jest natomiast to, iż baterii praktycznie nie da się wymienić samemu, bez pomocy fachowca. Generuje to spory kłopot, kiedy bateria lub jej wbudowany kontroler ulegną uszkodzeniu. Niemożność samodzielnej wymiany baterii w takim momencie powoduje, że zostajemy odcięci od urządzenia do czasu naprawy w serwisie, co może trwać nawet kilka dni (w zależności od miejsca). W tym przypadku korzyścią płynącą z zastosowania wymiennych akumulatorów jest to, że smartfon można w dowolnym momencie bardzo łatwo zrestartować. W takiej sytuacji użytkownicy zdejmują tylną obudowę telefonu, wyjmują baterię i uruchamiają smartfon ponownie. To samo związane jest z ewentualną wymianą baterii. W przypadku wbudowanych akumulatorów proces ten wygląda zupełnie inaczej i dla nietechnicznej osoby nie jest to łatwe.

W jaki sposób wymienić baterię w telefonie z wbudowanym akumulatorem?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy da się wymienić wbudowaną baterię w telefonie. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Oczywiście, jeśli taka czynność ma zostać wykonana poprawnie, potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza oraz odpowiednie narzędzia. W związku z tym posiadacze telefonów nie powinni wykonywać takich czynności na własną rękę. Przydatna okaże się pomoc fachowców z firmy naprawiamy.to, dzięki którym można wymienić wbudowaną baterię, a przy okazji nie uszkodzić telefonu komórkowego.

Wymiana wbudowanej baterii w telefonie to proces dość czasochłonny, do którego trzeba się najpierw dobrze przygotować, aby po drodze nie popełnić dużego błędu jak np. przebicie baterii, spowodowanie zwarcia czy uszkodzenie telefonu podczas próby otwarcia. Pracownicy z firmy naprawiamy.to mają w tym spore doświadczenie i dysponują nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym bateria zostanie wymieniona poprawnie. Jeśli ktoś nie chce uszkodzić telefonu lub baterii, powinien poprosić o pomoc bardziej doświadczone osoby. Zdecydowanej większości użytkowników wyjdzie to na dobre.

Wymiana wbudowanej baterii - jakich zasad należy przestrzegać?

Zintegrowany akumulator w telefonie niesie za sobą pewne ograniczenia, ponieważ wymiany baterii nie można dokonać od ręki. Co prawda do akumulatora może dostać się praktycznie każdy, ale bez specjalistycznych narzędzi nawet nie warto się za to zabierać, ponieważ wyrządzi się w ten sposób jeszcze większe szkody. Autoryzowany serwis zajmie się tym dużo lepiej, więc takiej zasady należy się trzymać. Firma naprawiamy.to, jest w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Wymiana baterii w smartfonie to specyficzna usługa, która może zakończyć się utratą gwarancji, jeśli ktoś podejmie się tego zadania samodzielnie i mu nie sprosta. Lepiej nie ryzykować i zastosować się do porad specjalistów.

Proces wymiany wbudowanej baterii w telefonie - ile może kosztować?

Wiele osób nie wie jak naprawić baterię w telefonie, a także nie zdaje sobie sprawy, że jest to w ogóle możliwe. Nie każdy wie również, ile kosztuje wymiana baterii w smartfonie, a przed rozpoczęciem takiej usługi warto byłoby poznać cennik serwisu, aby swobodnie się do niego ustosunkować. Wymiana wbudowanego akumulatora wcale nie musi być kosztowna. Wszystko zależy oczywiście od posiadanego modelu telefonu komórkowego, a wyceny dokonają profesjonalni fachowcy. Klient zostanie o tym poinformowany i sam zdecyduje, czy jest to dla niego opłacalna propozycja. Lepiej jednak zdecydować się na taką usługę niż stanąć przed koniecznością zakupu nowego telefonu komórkowego. Jeśli chodzi o wymianę baterii, warto nastawić się na to, że całkowity koszt usługi wyniesie kilkadziesiąt złotych.