narty

Wyjazd na narty - popularne kierunki w Polsce

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych zimą. Trudno się temu dziwić - daje to mnóstwo radości i pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknych widoków. W samej Polsce można znaleźć wiele ciekawych miejsc, oferujących doskonałe warunki do takich aktywności. Warto poznać najpopularniejsze miejsca dla narciarzy w Polsce. Spędzanie aktywnych ferii zimowych w kraju jest świetną propozycją dla osób, które chcą cieszyć się dobrymi warunkami do jazdy i jednocześnie wolą unikać dalekich, zagranicznych wyjazdów.

Białka Tatrzańska - piękno Tatr w jednej wsi

Białka Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych kierunków zimowych wyjazdów dla polskich narciarzy. Miejscowość faktycznie oferuje doskonałe warunki do jazdy, a przy tym jest pięknie położona i skrywa w sobie kilka innych, ciekawych atrakcji. Niewielka, licząca nieco ponad 2000 mieszkańców miejscowość położona jest w powiecie tatrzańskim, na południu województwa małopolskiego. Mimo niewielkich rozmiarów, cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Istnieje tu dzięki temu rozbudowana baza turystyczna, a każdy przyjezdny będzie w stanie znaleźć dla siebie taki Białka Tatrzańska hotel, jaki spełni jego oczekiwania.

W Białce Tatrzańskiej jest do wyboru kilka świetnie zaopatrzonych ośrodków narciarskich. Trasy dla narciarzy są bardzo zróżnicowane pod względem poziomu trudności, dzięki czemu każdy może się tu świetnie bawić, niezależnie od poziomu zaawansowania. Ferie Białka Tatrzańska to dla dzieci także świetna okazja do poznania lokalnej kultury Podhala. We wsi znajduje się m.in. zabytkowy, drewniany kościół. Oprócz tego rozciąga się stąd piękny widok na Tatry.

Kasprowy Wierch - najwyżej położony ośrodek w Polsce

Kasprowy Wierch to szczyt doskonale znany wszystkim miłośnikom gór w Polsce. Jest to jeden z najwyższych szczytów Tatr, znajdujący się w Tatrach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Sięga on prawie 2000 m n.p.m. i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ma on coś do zaoferowania nie tylko miłośnikom pieszych wędrówek po górach, ale również amatorom zimowej jazdy na nartach.

Na szczycie Kasprowego Wierchu znajduje się wyjątkowy ośrodek narciarski. Jest to najwyżej leżący tego typu obiekt w Polsce. Do ośrodka prowadzi kilka wyciągów i kolejek, z których główna znajduje się w Kuźnicach. Ze szczytu prowadzą dwie główne trasy narciarskie, które pozwalają na zjechanie na nartach praktycznie do samego Zakopanego. Zjazd z Kasprowego Wierchu jest wspaniałą przygodą. Jednocześnie wysokość i popularność tutejszych tras w sezonie narciarskim sprawiają, że może to być pewne wyzwanie, szczególnie dla początkujących osób. Z tego powodu przed wybraniem się w to miejsce zalecane jest odpowiednie przygotowanie i zdobycie doświadczenia na łatwiejszych trasach.

Narty w Bieszczadach

Bieszczady powszechnie kojarzą się z "dzikimi" regionami, do których nie dotarła w takim stopniu komercjalizacja. Nie oznacza to jednak, że w górach tych nie da się znaleźć dobrze rozwiniętej infrastruktury dla osób chcących jeździć na nartach. Bieszczady są w stanie zaoferować w tej kwestii naprawdę wiele. Ciekawym miejscem na mapie tego regionu jest miejscowość Bystre w powiecie leskim. Znajduje się tu ośrodek wypoczynkowy z wyciągiem oraz dwiema trasami narciarskimi. Jedna z nich jest przeznaczona dla osób początkujących, przez co jest to świetne miejsce do zdobywania doświadczenia w jeździe. Inne ważny ośrodek narciarski to Arłamów. Trasy narciarskie są tu dobrze przygotowane i stale oświetlone, co znacznie ułatwi jazdę nawet początkującym osobom.

Narty w Polsce z dziećmi

Wielu ludzi szuka odpowiednich ośrodków narciarskich do wyjazdu z dziećmi. Ferie w górach to zawsze doskonały sposób na aktywne i rodzinne spędzenie wolnego czasu. Wspomniana już Białka Tatrzańska jest miejscem oferującym doskonałe warunki do jazdy dla dzieci. Innym miejscem w tej okolicy jest Bukowina Tatrzańska, która także posiada stoki przystosowane do potrzeb najmłodszych. Również popularna Krynica - Zdrój to ośrodek, do którego bez obaw można wybrać się ze swoimi pociechami. Warto od najmłodszych lat wpajać dzieciom miłość do nart i aktywności fizycznej. W dobrze przygotowanych ośrodkach najmłodsi mogą bez obaw zdobywać swoje pierwsze doświadczenia w tej sztuce.