Jaki laptop dla dziecka wybrać? Pierwszy edukacyjny laptop dla Twojego dziecka!

 

Rozwój dziecka, zarówno intelektualny jak i fizyczny jest bardzo ważny dla każdego rodzica. Różnego rodzaju zabawki edukacyjne z pewnością pomagają w nauce nowych rzeczy, które przyczyniają się do poprawy pamięci, sprawności motoryki małej, która wpływa na naukę pisania, a także poznawania kolorów, pierwszych cyferek czy kształtów. Wiele rodziców stara się łączyć naukę z zabawą, dzięki czemu maluch chętniej współpracuje i czerpie przyjemność z miło spędzonego czasu z mamą lub tatą. Jedną z najlepszych zabawek która zachęca do wspólnej, edukacyjnej zabawy jest laptop dla dzieci. To zabawka, którą wyróżnia ciekawa, kolorowa konstrukcja, a także obecność wielu funkcji, które imitują pracę na prawdziwym komputerze. Laptop edukacyjny dla dzieci pozwala kształtować sprawność manualną małej rączki, dzięki naciskaniu na klawisze, a dodatkowo pobudza wyobraźnię, dzięki wydawanym dźwiękom. Jaki laptop edukacyjny dla dzieci wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Laptop edukacyjny dla dzieci - pierwsze wrażenie i jakość wykonania

Jaki laptop dla dzieci sprawdzi się najlepiej? Pierwsze wrażenie konkretnego modelu z pewnością będzie decydowało o tym, czy dziecko skupi na nim swoją uwagę. Powinna wyróżniać go otwierana konstrukcja oraz dobór kolorów, które przykują wzrok malucha. Swoją konstrukcją powinien imitować prawdziwy laptop, ze względu na fakt, że dzieci bardzo chętnie naśladują dorosłych w wykonywaniu codziennych czynności. Ciekawe modele, które polecane są zarówno przez rodziców, jak i specjalistów można znaleźć w rankingu laptopów dla dzieci.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo wykonania laptopa dla dzieci. Jego konstrukcja powinna być pozbawiona małych elementów, które maluch mógłby połknąć lub włożyć do ucha lub nosa. Dodatkowo, surowiec oraz sposób jego barwienia powinien być dostosowany do wieku dziecka tak, by poszczególne części modelu nie łamały się podczas nacisku, uderzeń lub upuszczenia zabawki. Farba użyta do wykończenia laptopa edukacyjnego dla dzieci powinna być bezpieczna i hipoalergiczna, aby podczas kontaktu ze skórą pociechy nie wywoływała reakcji alergicznych lub drażniących.

Jaki laptop edukacyjny dla dzieci wybrać? - najpopularniejsze funkcje

Głównym celem zakupu laptopa edukacyjnego dla dzieci jest stworzenie możliwości nauki poprzez zabawę. Jest to możliwe, dzięki specjalnemu oprogramowaniu w urządzeniu, które w prosty sposób prezentuje nowe informacje dla malucha, dzięki czemu są łatwo przyswajalne i zapamiętywane przez dziecko. Dodatkowo, laptopy edukacyjne dla dzieci często posiadają łatwe gry zręcznościowe oraz instruowane zabawy fizyczne, dzięki czemu malec rozwija się wielopłaszczyznowo.

Jakie zabawy powinny być w edukacyjnym laptopie dla dzieci?

 • nauka alfabetu i poznawanie pierwszych literek,
 • nauka cyferek,
 • poznawanie różnych kształtów,
 • nauka i rozpoznawanie kolorów,
 • poznawanie odgłosów zwierząt i przyrody,
 • łączenie obrazków i scenek w pary lub ciąg zdarzeń,
 • nauka piosenek,
 • nauka segregacji śmieci.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa dla dziecka? Dodatkowe informacje

Mnogość modeli laptopów edukacyjnych sprawia, że zakłopotani rodzice nie mogą zdecydować się, czym powinien wyróżniać się konkretny model.

Podczas wyboru laptopa edukacyjnego dla dzieci warto zwrócić uwagę na:

 • dostosowanie funkcji do wieku swojej pociechy,
 • bezpieczeństwo podczas samodzielnego korzystania z urządzenia przez dziecko,
 • wartość programów edukacyjnych i łatwość w przekazywaniu nowych dla dziecka informacji,
 • wygląd zewnętrzny,
 • dodatkowe funkcje, jak obecność myszki, duży ekran, odpowiednie głośniki, przycisk restartowania modelu.

Zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry laptopa dla dzieci z pewnością pozwoli na zakup najlepszego modelu. Zabawa połączona z nauką jest najlepszym sposobem na rozwój intelektualny pociechy.