Internet w Kielcach - jakiego dostawcę wybrać?

Według danych zebranych przez portal internetowy Social Press, w 2018 roku pojawiło się aż 360 milionów nowych użytkowników. Oznacza to, że 11 nowych użytkowników przybywa na sekundę. Dlatego powstaje coraz więcej dostawców Internetu z różnorodnymi ofertami. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając dostawcę Internetu? O tym poniżej.

Parametry łącza internetowego

Download oraz upload są dwiema podstawowymi wartościami, dzięki którym zostaje określona szybkość Internetu. Dla większości użytkowników znaczenie ma download, ponieważ od niego zależy szybkość pobierania danych. Upload jest ważny dla użytkowników, którzy tworzą treści. Należą do nich twórcy stron internetowych oraz marek.

Optymalna prędkość

Do przeglądania standardowych stron internetowych potrzebne jest 1 Mbps. Według danych przedstawionych przez serwis internetowy Netflix do oglądania filmów HD potrzebne jest 5 Mbps. Natomiast do oglądania filmów Full HD potrzeba aż 25 Mbps. Bardziej wymagającymi są gry komputerowe. Dlatego że prędkość łącza powinna wynosić również 25 Mbps.

Łącze symetryczne

Łącze symetryczne ma prędkość pobierania równą prędkości wysyłania. Polecane są one dla firm, które stawiają własne serwery.

Adres IP

Dla użytkowników, którzy korzystają z łącza internetowego w domu, adres IP nie ma większego znaczenia. Dlatego że prywatny adres IP sprawia, że nie jesteśmy widoczni w Internecie.

Miesięczny limit danych

To parametr, który ma znaczenie w przypadku Internetu mobilnego operatorów telefonii komórkowej.

Internet światłowodowy

Internet Netia bezprzewodowy umożliwia korzystanie z sieci w dowolnym miejscu. Bez potrzeby zakładania kabla telefonicznego, czy też koncentrycznego. Wyjątkiem jest Internet światłowodowy w Kielcach, do którego przyłączenia potrzebny jest kabel światłowodowy. Wykorzystuje on światło jako nośnik danych, a dzięki temu jest bardzo szybki.

Umowa abonamentowa na Internet światłowód w Kielcach

Internet może zostać dostarczony za pomocą różnych mediów transmisyjnych: kabla telefonicznego, kabla ethernetowego, kabla światłowodowego, kabla koncentrycznego oraz radiowej transmisji danych. W umowie abonamentowej powinien znaleźć się zapis dotyczący medium za pomocą, którego ma być dostarczony Internet, czy potrzebne będzie własne urządzenie do sieci dostawcy oraz czy utworzy sieć Wi - Fi. Zwróć uwagę również na długość trwania umowy. Zwykle wynosi ona od 12 miesięcy do 24 miesięcy. Pamiętaj o tym, że cena abonamentu obejmuje koszty stałe oraz koszty za usługi dodatkowe.

Dostawcy Internetu na terenie Kielc

Autoryzowanym dostawcą na terenie Kielc jest Netia. Oferta renomowanego partnera znajduje się na stronie internetowej: https://kup-uslugi.pl/zasieg/swietokrzyskie/kielce/. Ceny abonamentu rozpoczynają się od 60 złotych miesięcznie. W cenie abonamentu znajduje się pakiet 100 kanałów + Internet 300 Mb/s. W pakiecie za 70 złotych dostępne są 100 kanałów + Internet 500 Mb/s, natomiast za 80 złotych znajduje się 100 kanałów oraz 1 Gb/s. Każdy z pakietów jest płatny od czwartego miesiąca. W ramach usług świadczonych przez Netię dostępne są zaawansowane usługi transmisji danych, telewizja oraz multimedialna rozrywka. Najkorzystniejszymi ofertami są pakiety promocyjne. Świadczą o tym pozytywne opinie Klientów. Oferta dostawcy Internetu dostępna jest przez Internet lub przez telefon.

Jak działa Internet ze światłowodem?

Światłowód zbudowany jest z rdzenia, płaszcza oraz warstw ochronnych. Rdzeń jest zbudowany z kwarcu albo polimerów. Płaszcz jest warstwą, która odbija światło. Kabel światłowodu jest cieńszy od pozostałych, a jego zaletą jest to, że nie musi być izolowany od zakłóceń elektromagnetycznych. Charakteryzuje się przede wszystkim: wyższą przepustowością, całkowitą odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne, mniejszym spadkiem mocy sygnału wraz z odległością, jest mniej narażony na podsłuch, jak i nie występuje ryzyko przepięcia oraz pożaru. W porównaniu do tradycyjnej technologii światłowód ma zdecydowanie szybszą prędkość pobierania i wysyłania dla Klientów Indywidualnych.