Wymiana szybki w telefonach Samsung – czy da się to zrobić samemu?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem telefonu marki Samsung? Przywiązałeś się do swojego smartfona i dosłownie się z nim nie rozstajesz? Nic w tym nadzwyczajnego. W końcu urządzenia tej marki cieszą się sporą popularnością użytkowników na całym świecie, a do tego mają mnóstwo nowoczesnych funkcji, które ułatwiają oglądanie filmów, robienie zdjęć czy korzystanie z serwisów społecznościowych.

Jeżeli przez przypadek Twój smartfon upadł na ziemię i jego szybka uległa uszkodzeniu, to na pewno się zastanawiasz czy taką usterkę można naprawić samodzielnie. Poniżej znajdziesz kilka argumentów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Po pierwsze, diagnoza

Zanim zabierzesz się za wymianę szybki w telefonie Samsung, powinieneś podjąć się szybkiej diagnozy. Musisz bowiem wiedzieć, że te nowoczesne telefony w większości przypadków wyposażone są w wyświetlacze typu Amoled. Posiadając taką wersję smartfona, samodzielna wymiana szybki będzie dosyć trudnym zadaniem, bo przez przypadek można uszkodzić wyświetlacz sam wyświetlacz. Dlatego też, w tym miejscu odradzamy Ci podejmowanie się takiej naprawy na własną rękę i polecamy udanie się do specjalistycznego serwisu jak poznański naprawiamy.to. Tam wymianą szybki w Twoim Samsungu zajmą się doświadczeni fachowcy, którzy już na pierwszy rzut oka będą wiedzieć, czy awarii uległa sama szybka, czy też znajdujące się pod nią komponenty. Jeżeli pracownicy nie będą w stanie od razu się tego dowiedzieć, to pod ręką mają zawsze specjalistyczne narzędzia, które im w tym pomogą. W przypadku samodzielnej naprawy większość osób nie dysponuje takimi akcesoriami.

Po drugie, utrata gwarancji

Zbita szybka w telefonie jest uznawana przez producentów za uszkodzenie mechaniczne, a co za tym idzie, naprawa nie może się odbyć za darmo i w ramach gwarancji. Jeśli jednak udamy się do autoryzowanego serwisu, to możemy mieć pewność, że tej gwarancji nie stracimy. Takie zakłady działają na licencji i mają prawą ingerować w naprawę telefonów. Jeśli więc w smartfonie w późniejszym czasie zepsuje się coś innego, to śmiało możemy udać się wprost do producenta bez obawy, że ten podważy na ważną gwarancję. Decydując się na samodzielną naprawę telefonów Samsung, automatycznie tracimy wszelkie korzyści związane z umową gwarancyjną.

Po trzecie, dobór odpowiednich komponentów

Jeszcze jedną istotną kwestią związaną z wymianą szybki w Samsungu jest dobór odpowiednich komponentów. Serwisy zazwyczaj mają dostęp do oryginalnych części, które pochodzą wprost od producenta. Właścicielowi telefonu, który decyduje się na samodzielną naprawę, będzie trudno znaleźć takie komponenty i przeważnie zdecyduje się na zamiennik, który może mieć niższą wytrzymałość niż oryginalne części. Poza tym dobry serwis proces naprawy przeprowadzi w taki sam sposób jak dzieje się to w fabryce producenta.

W przypadku usługi, jaką jest wymiana szybki w telefonie Samsung, cena wcale nie musi być wygórowana. Już na samym początku współpracy serwis naprawczy poda nam przybliżone koszty i będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na samodzielną naprawę, to możemy uszkodzić digitizer oraz wyświetlacz, a nawet samą obudowę telefonu, a wtedy nie pozostanie nam nic innego jak tylko utylizacja starego sprzętu.

W ramach podsumowania pragniemy powiedzieć, że samodzielna wymiana szybki w telefonie Samsung wcale nie będzie dobrym rozwiązaniem. Alternatywą jest natomiast zaniesienie telefonu do wykwalifikowanych pracowników serwisu naprawczego, którzy taką usterką zajmą się praktycznie od ręki.