samochód

Skup aut - czy warto?

Sprzedaż starego samochodu może być problematyczna, ponieważ obecnie w Polsce jest bardzo dużo używanych samochodów, które czekają na swoich kupców. Dlatego, jeśli chcesz otrzymać atrakcyjną cenę za samochód, to może się okazać, że poszukiwania potencjalnego nabywcy będą trwały miesiącami. Tymczasem skupy aut oferują natychmiastowe odkupienie auta i płatność gotówką. Zatem kiedy warto skorzystać z usług renomowanego skupu aut?

Sprzedaż uszkodzonego samochodu

Skup samochodów za gotówkę w Warszawie może się bardzo opłacić osobom, które chcą zbyć uszkodzony pojazd. Ponieważ zwykle właściciele skupów nie dopytują o rodzaj szkody i sposób jej powstania, tylko sami szacują wartość auta na podstawie opinii wydanej przez wykwalifikowanego fachowca. Wówczas nie będziesz musiał zajmować się żmudnymi negocjacjami i przekonywaniem potencjalnego interesanta do zakupu auta. Ponadto taka sprzedaż przebiega zwykle bardzo szybko, a niektóre skupy aut oferują również usługę odebrania samochodu bezpośrednio ze wskazanego przez sprzedawcę adresu. 

Skup samochodów za gotówkę

Jeśli zastanawiasz się skup aut, czy warto z niego skorzystać, to przede wszystkim ustal, w jakim przedziale czasowym chcesz pozbyć się starego samochodu. W przypadku gdy auto nie jest Ci już potrzebne albo zależy Ci na jego szybkim spieniężeniu, to zdecydowanie powinieneś rozważyć ofertę najbliższego skupu samochodów. Ponieważ skup samochodów za gotówkę, to niepowtarzalna możliwość na ekspresową transakcję. Wystarczy tylko zadzwonić do interesującej Cię firmy lub wypełnić formularz online wraz z podaniem podstawowych parametrów technicznych samochodu, by szybko otrzymać propozycję odkupienia auta wraz z wyceną. Cena, jaką uzyskasz w skupie aut, będzie niższa od ceny rynkowej, ale za to nie będziesz musiał ponosić kosztów związanych z dodawaniem ogłoszeń, czy prezentowaniem samochodu potencjalnym klientom. 

Skup aut czy komis - co wybrać?

Komisy samochodowe zazwyczaj pośredniczą w procesie sprzedaży i często klienci otrzymują zapłatę dopiero wtedy, gdy ich auto znajdzie nowego właściciela. Poza tym komisy nie są zainteresowane wszystkimi samochodami, a jedynie wybranymi modelami i to będącymi w jak najlepszym stanie. Dodatkowo komis musi na takiej sprzedaży zarobić, dlatego cena proponowana właścicielom używanych aut może nie być korzystna. Natomiast profesjonalny skup aut oferuje swoim klientom odkupienie samochodu bez zbędnej zwłoki i to niezależnie od rodzaju posiadanego pojazdu czy też jego stanu technicznego. Poza tym kontakt ze skupem jest łatwy i szybki oraz nie wymaga pojawienia się w siedzibie firmy.

Skup aut czy złomowanie - co będzie korzystniejsze?

Jeśli Twój samochód jest w bardzo złym stanie, to zapewne rozważasz, czy warto skorzystać ze skupu aut, czy jednak lepiej będzie go zezłomować. Jednak skupy aut są również zainteresowane samochodami, które nie nadają się do jeżdżenia, ponieważ wciąż można pozyskać z nich cenne części. Wobec czego cena w skupie zazwyczaj jest atrakcyjniejsza niż cena, którą uzyskasz na lokalnym złomowisku. Jest to zatem alternatywa, dzięki której pozbędziesz się nienadającego się do użytku auta, a jednocześnie otrzymasz adekwatną zapłatę.

Skup aut - niezbędne formalności

Jeśli wybierzesz skup aut, to prawdopodobnie otrzymasz odpowiedź na swoje zapytanie w przeciągu 24 h. Poza tym do przeprowadzenia transakcji będzie Ci potrzebny tylko dowód osobisty, dowód rejestracyjny, karta pojazdu, numer polisy OC i aktualny przegląd techniczny. Następnie sporządzona zostanie umowa kupna-sprzedaży, a po jej podpisaniu powinieneś otrzymać zapłatę. Pamiętaj jednak, że taką sprzedaż musisz zgłosić w wydziale komunikacji oraz w firmie ubezpieczeniowej, w której wykupiłeś polisę OC. 

Istnieje wiele sytuacji, w których skorzystanie z oferty skupu aut może być dla Ciebie korzystne. Niezależnie jednak od Twojej indywidualnej sytuacji życiowej zawsze warto poprosić skup aut o wycenę, by sprawdzić, jaką kwotę dana firma będzie mogła Ci zaoferować. Może się bowiem okazać, że będzie to dla Ciebie wyjątkowo korzystna oferta, dzięki której szybko pozbędziesz się starego lub niesprawnego samochodu.