luksus

Samochody luksusowe - czyli jakie?

Każdy z nas od czasu do czasu marzy, by siąść za kierownicą luksusowego auta. Tym bardziej że obecnie na rynku istnieje wiele modeli samochodów, które zaskakują elegancją i bogato wyposażonym wnętrzem. Taki samochód nie tylko zrobi wrażenie na Twoich znajomych, ale i pozwoli Ci w pełni skorzystać z różnych funkcjonalnych dodatków. Zatem, czym powinny się charakteryzować samochody luksusowe?

Samochody luksusowe - topowe marki

Samochody luksusowe marki charakteryzują się pięknym designem i ponadprzeciętnymi osiągami. Poza tym zwykle posiadają elegancko wykończone wnętrze oraz są naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Najpopularniejsze auta luksusowe to na przykład:
  • Ferrari,
  • Porsche,
  • Lamborghini,
  • Mercedes,
  • BMW,
  • Audi.
Producenci tych samochodów dbają o to, aby ich flagowe pojazdy zachwycały klientów pod każdym względem. Jeśli w motoryzacji pojawi się nowe rozwiązanie technologiczne, to możesz mieć pewność, że w samochodach tych marek zostanie ono zamontowane w pierwszej kolejności. Poza tym samochody luksusowe mogą rozwijać naprawdę duże prędkości, a przy tym są zaopatrzone w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz systemy ostrzegania kierowców przed niebezpieczeństwem, które może pojawić się na drodze.

Wyposażenie samochodów luksusowych - na co możesz liczyć?

Auta luksusowe są wyposażone w wiele praktycznych i ułatwiających prowadzenie pojazdu funkcji. Podstawą jest na przykład automatyczna skrzynia biegów czy napęd na cztery koła. Samochody topowych marek posiadają także GPS sterowany głosem oraz asystenta pasa ruchu. Ponadto dzięki zaawansowanym czujnikom najlepsze modele potrafią wykryć pieszego lub inną przeszkodę na drodze i wówczas rozpoczynają proces automatycznego hamowania. Luksusowa auta można także wygodnie prowadzić za pomocą inteligentnego tempomatu, a w razie wypadku niektóre modele posiadają system alarmowy, dzięki któremu można szybko wezwać pomoc. Nie bez znaczenia jest również fakt, że auto premium posiada efektowną skórzaną tapicerkę z drewnianym wykończeniem. Natomiast we wnętrzu takiego pojazdu znajdziesz wiele praktycznych schowków, podgrzewane uchwyty na napoje, nowoczesny system audio czy panel sterowania obsługiwany przy pomocy ekranu dotykowego.

Czy warto wypożyczać samochody luksusowe?

Samochody luksusowe marki są bardzo drogie, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego pojazdu. Jeśli jednak chcesz się przejechać samochodem luksusowym, to wcale nie musisz od razu zostać jego właścicielem. Wystarczy skorzystać z usług renomowanej wypożyczalni aut luksusowych, aby móc czerpać przyjemność z jazdy wymarzonym modelem. Co ważne, wypożyczalnia aut luksusowych wyda Ci w pełni sprawne i dobrze ubezpieczone auto, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie nim rozporządzać na dogodnych dla Ciebie warunkach. Ponadto decydując się na wynajem, zyskasz okazję do przetestowania kilku interesujących Cię marek, bez praktycznie żadnych zobowiązań. Koszt wynajmu będzie uzależniony od czasu, na jaki chcesz wypożyczyć samochód oraz wybranego przez Ciebie modelu i może wynieść od 150 do nawet 500 zł za dobę. 

Samochód luksusowy na wyjątkową okazję

Auto luksusowe może być z powodzeniem użyte jako samochód ślubny dla młodej pary. W tak wyjątkowym dniu pięknie przystrojony pojazd marki premium będzie się świetnie prezentował i zachwyci wszystkich gości. Co ważne, w niektórych wypożyczalniach samochód luksusowy możesz wynająć razem z kierowcą, który zawiezie Cię w dowolnie wyznaczone miejsce. Pojazdy premium są także chętnie wybierane przez przedsiębiorców, którzy chcą dobrze wypaść podczas ważnego spotkania biznesowego, a także przez osoby organizujące imprezy panieńskie lub kawalerskie.   Samochód luksusowy może obecnie wypożyczyć każdy, kto ma ważne prawo jazdy i spełnia kryteria wiekowe określone przez daną firmę. Niektóre wypożyczalnie wymagają od klientów wpłacenia zwrotnej kaucji, inne zaś wynajmują samochody tylko na podstawie podpisanej umowy. Zatem jeśli chcesz się przejechać luksusowym autem, to koniecznie rozważ wynajem wybranego modelu w zaufanej wypożyczalni samochodów luksusowych.