kuchnia

Jakie meble kuchenne wybrać do nowoczesnej kuchni?

Kupno mebli do mieszkania to trudne zadanie, zwłaszcza że to inwestycja na lata. Znacznie trudniej je wymienić, niż na przykład pomalować ściany na inny kolor, dlatego warto przemyśleć wybór. Szczególnie istotne są meble kuchenne, ponieważ w tym pomieszczeniu przechowujemy wiele narzędzi, akcesoriów i pożywienia, dlatego nie tylko wpływają na wygląd przestrzeni, ponieważ muszą cechować się przede wszystkim ergonomią.

Meble kuchenne - ze sklepu czy na zamówienie?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, ponieważ to w niej przygotowujemy posiłki dla rodziny, parzymy poranną kawę czy spotykamy się z domownikami. Ze względu na swój charakter, w kuchni przechowujemy garnki, naczynia, pożywienie, różne sprzęty i wiele więcej, dlatego odpowiednie zaplanowanie tej przestrzeni jest kluczowe - zwłaszcza jeśli dysponujemy małym metrażem. Wtedy każdy dodatkowy centymetr miejsca w szafkach i na półkach mają znaczenie. W takim razie, jakie meble wybrać? Najprostszym rozwiązaniem jest zakup mebli sklepowych, dostępnych w popularnych salonach znanych sieci (jak np. IKEA czy BRW). Marki te oferują wiele propozycji o różnorodnej stylistyce, rozmiarze czy kolorystyce. Można też np. osobno wybierać blaty do szafek, fronty etc. Jednak większym problemem może okazać się dopasowanie mebli kuchennych do wymiarów kuchni - każde pomieszczenie jest inne, dlatego może się okazać, że pomiędzy szafką a narożnikiem ścian może powstać luka, które z jednej strony prezentuje się nieestetycznie, a z drugiej strony zmniejsza powierzchnię magazynową w pomieszczeniu. Zamiast tego znacznie lepiej skorzystać z mebli na zamówienie.

Producent mebli kuchennych Wrocław - dlaczego na zamówienie?

Meble na zamówienie są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ w tym przypadku można w 100% wykorzystać wolną przestrzeń w pomieszczeniu, a wspomniane meble zawsze będą idealnie dopasowane. To nie wszystko, zamawiając produkty zyskuje się pełną dowolność w zakresie używanych materiałów - a co ważniejsze - rozwiązań technologicznych. Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim ergonomiczna, a więc komfortowa w użytkowaniu. W wielu przypadkach stylistyką bazują na minimalizmie. Producenci mebli kuchennych we Wrocławiu proponują takie rozwiązania jak: zwalniające szuflady, bezdźwięczne drzwiczki do szafek, wyjeżdżające kosze przy otwieraniu szafek narożnych i wiele więcej. Wspomnieliśmy wcześniej o minimalizmie - w tym przypadku warto postawić na stonowanie, zarówno pod kątem kolorystycznym, jak i wzornictwa. Fronty mebli najlepiej, jeśli pozostaną gładkie i jednobarwne. Warto też zrezygnować z uchwytów do szadek i szuflad. Jak zatem je otwierać? Producenci mebli kuchennych proponują systemy push-to-open - w tym przypadku wystarczy delikatnie popchnąć np. szufladę, a mechanizm wypchnie ją na kilka centymetrów, co umożliwi jej dalsze wysunięcie ręcznie.

Producent mebli kuchennych - Wrocław

Kupując meble kuchenne zawsze warto korzystać z usług firm sprawdzonych. Wtedy można mieć pewność otrzymania produktów świetnej jakości.