brama

Jak zadbać o automatykę bram przesuwnych w zimie?

Bramy automatyczne są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem, które z pewnością znacznie ułatwia funkcjonowanie całej rodziny na co dzień. Dzięki nim możliwy jest swobodny wjazd oraz wyjazd na posesję, bez konieczności wychodzenia z auta za każdym razem. Chcąc więc dobrze wyposażyć otoczenie domu, dobrze jest zorientować się w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących automatyki bram. Jedną z najważniejszych części napędu bramy automatycznej jest siłownik, taki jak BFT Deimos. Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o cały system w zimie i co zrobić, aby brama posłużyła możliwie jak najdłużej.

BFT Deimos - czym jest ten element i jak odpowiednio o niego dbać?

Systemy automatycznego zamykania oraz otwierania, stosowane w bramach z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jest tak przede wszystkim z uwagi na aspekt praktyczny, który jest nie do przecenienia, jeśli chodzi o nowoczesne sposoby użytkowania swoich przestrzeni. Trudno jest obecnie wyobrazić sobie życie bez nowoczesnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie na co dzień. To właśnie dzięki nim zwyczajowe obowiązki można wykonywać jeszcze prościej, często bez zbędnego wysiłku. Dzięki temu na popularności nie tracą nowoczesne rozwiązania w pełni zautomatyzowane, takie jak bramy automatyczny wykorzystujące siłowniki BFT Deimos. Są to doskonale spasowane elementy, dzięki którym możliwe jest przygotowanie całej instalacji do poprawnego działania na co dzień. Bez odpowiednio dostosowanych siłowników niemożliwe byłoby korzystanie z bramy automatycznej w pełnym tego słowa znaczeniu. Zatem jeśli podczas użytkowania bramy pojawią się jakiekolwiek problemy z automatycznym otwieraniem i zamykaniem, z pewnością nie należy zwlekać z działaniem. Wręcz przeciwnie - poprawnym zachowaniem jest reagowanie już w pierwszym momencie po zauważeniu problemu. Należy przy tym pamiętać, że jakiekolwiek uszkodzenia siłowników BFT Deimos dużo łatwiej jest wyeliminować, jeśli zostaną one zauważone odpowiednio szybko. Właśnie wtedy istnieje największe pole do popisu w zakresie dopasowania najlepszego sposobu naprawy.

BFT Deimos - dbanie o automatykę bram przesuwnych w zimie

Chcesz, aby Twoja brama automatyczna przez kolejne lata spełniała swoje zadanie bez zarzutu? W takim razie musisz wiedzieć dokładnie, jakie są najważniejsze zasady kompleksowego dbania o automatykę bram przesuwnych w zimie. Taka zasada dotyczy również najważniejszych elementów całego systemu, w tym siłowników BFT Deimos. Jeśli na zewnątrz przez dłuższy czas panują dokuczliwe mrozy, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ również na instalacje techniczne, to po stronie użytkownika należy regularnie sprawdzanie tego, czy nic nie uległo awarii, na przykład w skutek zamrożenia. Jeśli rzeczywiście jakaś część nie działa prawidłowo, to wskazane jest jak najszybsze wezwanie specjalisty. Jedynie w taki sposób można skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy bez obaw o to, jaki będzie finalny efekt całego procesu naprawczego. Usługi tego typu zazwyczaj obejmują również wymianę siłownika BFT Deimos.