Jak dbać o drukarkę Canon PIXMA TS5150?

Drukarka Canon PIXMA TS5150 to jedno z najpopularniejszych urządzeń wielofunkcyjnych, umożliwiających drukowanie, powielanie dokumentów i zdjęć, skanowanie. Ceniona przez klientów z uwagi na wysoką sprawność, ale także z powodu atrakcyjnej ceny. Klienci mający pojęcie o kosztach eksploatacji drukarki, doceniają również to, że tusze do tego modelu nie kosztują zbyt wiele. Wbrew pozorom to nie takie oczywiste, istnieją bowiem drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne, do których tusze są bardzo drogie.

Zakup drukarki i jej instalacja

Zakup drukarki możliwy jest w wielu miejscach: w sklepach komputerowych, sklepach RTV/AGD czy w Internecie. Po zakupie, rzecz jasna, drukarkę trzeba zainstalować. Nie jest to trudne zadanie, postępując zgodnie z instrukcją pojawiającą się na ekranie komputera można to zrobić bez większego kłopotu. Ten typ drukarki umożliwia także łączność bezprzewodową z różnymi urządzeniami. Warto skonfigurować i te ustawienia, zapewniając sobie wygodę bezprzewodowego wysyłania plików do drukowania. Oczywiście przed rozpoczęciem drukowania, konieczne będzie włożenie do drukarki pojemnika z tuszem. W kartonie nowej drukarki z pewnością znajdziesz również  tusze oryginalne i zamienniki do Canon PIXMA TS5150. Warto jednak pamiętać, że może to być tak zwany tusz startowy, a więc tusz o mniejszej pojemności.

Eksploatacja drukarki

Eksploatacja drukarki nie wymaga od użytkownika jakichś specjalnych działań, wykraczających poza zwykły zakres użytkowania drukarki. Nie można zapominać o aktualizacjach oprogramowania, jeśli takie się pojawiają. Bardzo istotne jest także regularne drukowanie choćby kilku dokumentów. Takie działanie jest konieczne, by tusz w drukarce po prostu nie zasechł. Jest to możliwe, jeśli drukarka nie będzie użytkowana przez wiele tygodni. Niekiedy wystarczy czyszczenie głowic, uruchamiane automatycznie lub ręcznie z poziomu panelu obsługi drukarki, jednak przy bardzo zaschniętych tuszach i takie działanie nie przyniesie efektu, dlatego rozsądnie jest od czasu do czasu coś wydrukować, a nawet zeskanować, uruchamiając tylko drukarkę, niekoniecznie zaś komputer. Oczywiście wskazane też jest utrzymywanie drukarki w czystości i użytkowanie jej w pomieszczeniu, gdzie nie będzie narażona na dużą wilgotność czy zakurzenie.

Tusze. Oryginały czy zamienniki?

Tusz do drukarki canon pixma ts5150 oczywiście od czasu do czasu trzeba wymienić, bowiem wystarcza na określony czas drukowania. Pytanie, które nasuwa się przy konieczności zakupu nowego tuszu jest jedno: czy kupić oryginalny tusz do drukarki canon pixma ts5150, czy może lepiej kupić zamiennik? Oryginalne tusze oczywiście są firmowane znakiem producenta, oceniane przez klientów jako tusze lepszej jakości, niestety mają one jedną wadę, a mianowicie cenę, bowiem zawsze są droższe od swoich zamienników. Warto jednak pamiętać, że canon pixma ts5150 tusze zamienniki mogą być o wiele gorszej jakości. Nie zawsze oczywiście tak jest. Czasami ich jakość nie odbiega od oryginalnych wersji, ale posiadają w sobie mniej tuszu, przez co są tańsze. Oczywiście canon pixma ts5150 tusze zamienniki wystarczają na krócej, co powoduje konieczność zakupu kolejnych, a więc i nowy wydatek. Na pewno zatem nie należy kupować zamienników o podejrzanie niskiej cenie czy też zamienników produkowanych przez mało znane firmy. W najlepszym przypadku bowiem spowodują problemy z drukowaniem. Zdarzało się także, że takie tusze - choćby z powodu nieszczelności - powodowały konieczność naprawy drukarki. Warto też mieć na uwadze jedno: tusze zamienniki założone w drukarce mogą spowodować problemy przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej sprzętu.

Czy warto używać zamienników tuszów?

Czy zatem warto kupić tusz zamiennik do canon pixma ts5150? Nie każdy, nie z każdej firmy, ale generalnie tak. Na rynku działa sporo dobrych firm, zajmujących się wytwarzaniem zamienników tuszy do drukarek. Korzystają z oryginalnych, wcześniej kupionych pojemników po tuszach i napełniają je nie gorzej od producenta. Taki tusz zamiennik do canon pixma ts5150 jest wart uwagi. Istnieje także inna opcja, a mianowicie samodzielne napełnianie. Niektórzy użytkownicy drukarek się tego podejmują, czasami się udaje, jednak generalnie nie warto się na to decydować. Ryzyko kłopotów z drukowaniem, a nawet zniszczenia delikatnych elektronicznych elementów pojemnika na tusz do drukarki, jest bowiem dość duże.

Podsumowując

Kupno tego modelu drukarki jak najbardziej można polecić. Jej eksploatacja jest po prostu przyjemnością. Dbając o regularną aktualizację oprogramowania drukarki, nie dopuszczając do zasychania głowic tuszów, a także używając tuszów dobrych jakościowo, można mieć pewność, że drukarka posłuży przez wiele lat.