prezent dla dziecka

Idealny prezent dla 11-latka - czyli jaki?

Jaki prezent dla 11-latka wybrać, to pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. I słusznie, bo wybór podarunku dla dzieciaka w tym wieku to spore wyzwanie. Młody człowiek w okresie wczesnonastoletnim raczej  już nie bawi się już zabawkami, dodatkowo jego zainteresowania zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Odskocznia od komputera!

W ostatnich latach gry planszowe przeżywają swój renesans. Na rynku praktycznie codziennie pojawiają się nowe tytuły, które są naprawdę interesujące. Sklepach znajdziemy bez problemu gry dla każdego przedziału wiekowego. Nastolatkom z pewnością spodobają się te nawiązujące do popkultury, na przykład do Harry’ego Pottera czy Gwiezdnych Wojen. Inna ciekawa opcja w to nieśmiertelne klocki. 

Powszechnie uważa się, że klocki kojarzą się z zabawką dla najmłodszych dzieci. To nie do końca prawda… Klocki mogą być świetnym prezentem dla nastolatka, oczywiście, pod warunkiem że wybierzemy zestaw przeznaczony dla odpowiedniej grupy wiekowej. Od lat ogromną popularnością cieszą się zestawy z serii LEGO technic. Takie zestawy co prawda nie są zbyt tanie, jednak z powodzeniem mogą służyć więcej niż jednemu dziecku. Dodatkowo klocki z serii lego uczą dzieci projektowania czy pomagają ćwiczyć myślenie przestrzenne. W sklepach znajdziemy zestawy klocków inspirowane na przykład najnowszymi przebojami filmowymi czy najmodniejszymi grami komputerowymi.

Zastanawiając się jaki prezent dla 11-latka kupić wiele osób stawia po prostu na klasykę, czyli książki. Niektórym osobom książki mogą kojarzyć się z nudą. Na szczęście w księgarniach znajdziemy pozycję dotyczące piłki nożnej, gier komputerowych, mody, czy kosmosu. Ilość opcji do wyboru jest praktycznie nieograniczona. Dodatkowo praktycznie codziennie pojawiają się powieści skierowane do młodych czytelników. Książki te nie mają nic wspólnego z moralizującymi lekturami, które są bardzo często niezrozumiałe dla współczesnych nastolatków.

Rusz się! 

Fajny prezent dla 11-latka to oczywiście sprzęt sportowy. Większość dzieciaków marzy o hulajnodze elektrycznej. To bardzo modny sprzęt, jednak dość kosztowny. Hulajnoga elektryczna może kosztować nawet ponad 1000 złotych. Dla wielu osób to zdecydowanie zbyt duży wydatek na jeden prezent…

Jeśli myślimy o sprzęcie sportowym dla nastolatka, to nie musimy od razu rujnować naszego domowego budżetu. Z powodzeniem znajdziemy również fajne i jednocześnie zdecydowanie tańsze gadżety. Możemy postawić na rolki, łyżwy, rakietę do tenisa, czy ponadczasową piłkę do nogi. Wszystko zależy od tego jaki sport uprawiania dziecko. Sportowy prezent może być też zachętą do wspólnych treningów.

11 lat to czas kiedy młody człowiek zaczyna  interesować się modą. Nastolatek chcę podkreślić swój styl i indywidualność. Dlatego modny ciuch może być wymarzonym podarunkiem. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy warto dowiedzieć się co naprawdę lubi dziecko. W ostatnim czasie wśród młodych ludzi największą popularnością cieszył się osoby prowadzące kanały na youtubie. Niestety rodzice dość często nie wiedzą kogoś ogląda ich pociecha. 

Jeśli nie wiemy jakie ubrania nosi nastolatek, to dobrym wyborem jest karta podarunkowa. Dzięki niej dziecko może wybrać takie ubrania, jakie najbardziej mu się podobają.

Moc wrażeń dla młodszych i starszych…

Każdy zdaję sobie sprawę, że fajny prezent wcale nie musi być czymś materialnym.  Jeśli chcemy obdarować nastolatka, to możemy mu zorganizować jakieś fajne wyjście, które zapamięta na długo. Ścianka wspinaczkowa, park linowy, wyjście do aquaparku... Możliwość jest naprawdę bardzo dużo i bez problemu można znaleźć coś, co zachwyci młodego człowieka. O czym należy pamiętać? Po pierwsze wybrana atrakcja powinna być dopasowana do zainteresowań nastolatka. Osoba cierpiąca na arachnofobię raczej nie będzie dobrze bawić się na wystawie egzotycznych pająków. Po drugie nie można pod żadnym pozorem zapominać o bezpieczeństwie!

Więcej prezentowych inspiracji można znaleźć na: https://maludas.pl/_cms/view/45/prezent-dla-11-latki-i-11-latka.html.