zima

Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Za oknem jeszcze jesienny krajobraz, ale już dziś warto pomyśleć, gdzie pojechać na ferie zimowe w Polsce. Jeśli marzą nam się beztroskie chwile w śnieżnej scenerii, najlepszym pomysłem będzie wyjazd w góry. Idealnym miejscem na zimowy wypoczynek jest Krynica-Zdrój.

Krynica-Zdrój - najważniejsze informacje

Krynica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe zlokalizowane w województwie małopolskim. Miejscowość znajduje się na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w Beskidzie Sądeckim, w dolinie Kryniczanki. To doskonała baza wypadowa w pobliskie góry, takie jak Krzyżowa, Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka czy Drabiakówka. Znajdują się tu ośrodki narciarskie, kolej linowa i krzesełkowa.

Krynica Zdrój - noclegi

Miasto posiada bardzo bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Turyści mogą wybierać spośród rozmaitych form zakwaterowania. Spotkamy tu hotele, pensjonaty, wille, apartamenty, a także kwatery prywatne. Jeśli jednak zależy nam na ciszy i spokojnym odpoczynku w Krynicy-Zdrój, domki do wynajęcia będą najlepszym rozwiązaniem. Taka forma noclegu zapewni prywatność oraz pozwoli uniknąć tłumu czy gwaru.

Ośrodki narciarskie w Krynicy-Zdrój

Jeśli zastanawiamy się, gdzie można pojechać na ferie zimowe, żeby poszusować na nartach, to Krynica-Zdrój z pewnością będzie dobrym pomysłem. Funkcjonują tu dwa świetnie przygotowane ośrodki narciarskie.

Słotwiny Arena

To miejsce powstało z pasji i miłości do gór oraz sportów zimowych ponad 40 lat temu. Ośrodek oddaje do dyspozycji 10 km tras narciarskich, dwa nowoczesne wyciągi z osłonami przeciwwiatrowymi, a także wyciąg taśmowy dla dzieci. Obiekt posiada nowoczesny system naśnieżania, a trasy są ratrakowane dwa razy dziennie. Dodatkową atrakcją jest drewniana wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. Goście mają do dyspozycji również restaurację oraz snow park. Latem Słotwiny Arena przekształca się w park rowerowy.

Jaworzyna Krynicka

Zlokalizowany w dzielnicy Czarny Potok ośrodek to miejsce, gdzie warto pojechać na ferie zimowe. Obiekt cechują doskonałe warunki dla miłośników sportów zimowych. Pokrywa śnieżna na stokach Jaworzyny Krynickiej utrzymuje się przez 4-5 miesięcy w roku. Zostało tu wytyczonych 7 tras narciarskich o łącznej długości ponad 8 km. Goście mają do dyspozycji kolej gondolową, 2 koleje krzesełkowe oraz 8 wyciągów orczykowych. Czekają tu na nich hotel, restauracje i kawiarnia oraz nowa atrakcja, czyli platforma widokowa, z której rozpościera się malowniczy widok na cztery strony świata.

Krynica-Zdrój - miejsce, gdzie można pojechać na ferie zimowe i poprawić stan zdrowia

Krynica-Zdrój to nie tylko malownicza miejscowość i raj dla narciarzy, ale również kurort uzdrowiskowy. Jego położenie oraz dobroczynny górski mikroklimat w naturalny sposób sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi oraz leczeniu różnych schorzeń. Wielkim bogactwem miasta są złoża wód mineralnych, dzięki którym w Krynicy rozwinęło się wodolecznictwo. Obecnie w mieście znajdują się 23 ujęcia - 5 źródeł naturalnych i 18 odwiertów. Krynickie wody służą do leczenia chorób układu pokarmowego, anemii oraz schorzeń przemiany materii. Na kuracjuszy czeka rozbudowana infrastruktura lecznicza. Szpitale, liczne sanatoria oraz mniejsze ośrodki oferują wiele zabiegów terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

Atrakcje dla najmłodszych

Krynica-Zdrój jest miejscem, gdzie warto pojechać na ferie z dziećmi, ponieważ na pociechy czeka tu szereg ciekawych atrakcji.

Muzeum Zabawek

Muzeum zostało założone w 2010 roku przez małżeństwo pasjonatów, które w ramach kontynuowania rodzinnej tradycji zdecydowało się udostępniać dziedzictwo kulturowe w formie zabawek. Zgromadzono tu ponad 3500 eksponatów datowanych od starożytności po lata 80. XX wieku, a kolekcja cały czas się powiększa.

Sankostrada

To całoroczny tor saneczkowy o długości około 800 m, z ponad 50-metrową różnicą poziomów. Czas zjazdu trwa około 2 min. Obiekt jest położony na zboczu góry Iwonka, dzięki czemu na trasie można podziwiać malownicze, górskie krajobrazy. Wyposażony w oświetlenie tor saneczkowy oferuje również nocne zjazdy.

Kino 3D

Kino Jaworzyna II oferuje stabilny obraz o dużym nasyceniu barw oraz krystalicznie czystą jakość dźwięku. Cyfrowy system polega na wyświetlaniu filmu z serwera kinowego, dzięki czemu eliminowane są wszelkie zakłócenia, które mogą się pojawiać podczas standardowych projekcji. Repertuar dobierany jest z myślą o dzieciach i rodzinach.

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, gdzie pojechać na ferie zimowe w Polsce, Krynica-Zdrój będzie świetnym rozwiązaniem. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka tu bogata infrastruktura, umożliwiająca uprawianie sportów zimowych. Miasto oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a leczniczy mikroklimat jest gwarancją relaksu oraz udanego wypoczynku.