kraków

Dlaczego warto odwiedzić kraków i co można zobaczyć w tym mieście?

Warto skusić się na odwiedzenie Krakowa ze względów historycznych. Jest to druga stolica Polski. Dodatkowo nie można narzekać na brak ciekawych miejsc w tym mieście.

Co warto zwiedzić w Krakowie i dlaczego?

Bez wątpienia warto skusić się na zobaczenie w tym mieście nie tylko historycznych miejsc. W pędzie za nowoczesnością nie można jednak pominąć Wawelu. Wejście na jego teren jest bezpłatne. Dodatkowo należy kupić bilety na wieżę, ogrody oraz Smoczą Jamę, która znajduje się na terenie tego wzgórza. Dodatkowo z historycznych ciekawostek warto udać się na Stary Rynek, czy przejść się jego uliczkami. Obecnie Sukiennice pełnią już inną rolę niż pierwotnie. Teraz zlokalizowane są tam stragany z pamiątkami, w które można się zaopatrzyć. Nie zaszkodzi również zajrzeć do kościołów, które wyróżniają się swoimi wnętrzami. Z miejsc zamkniętych warto zwiedzić wszystkie oddziały Muzeum Historii Krakowa. Ze względu na poruszaną tam tematykę zbrodni są to jednak miejsca warte uwagi co najmniej dla nastolatków, a niektóre tylko dla dorosłych.

Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie

W stolicy województwa małopolskiego nie brakuje typowo rozrywkowych miejsc wartych uwagi. Na pewno będzie to kompleks Wioski Świata. Atrakcja jest dostępna na jednym dużym placu i we własnym tempie można podróżować po kolejnych kontynentach. Stosunkowo niedaleko zlokalizowany jest Ogród Doświadczeń połączony z Planetarium. Na spacer świetnie sprawdzają się Planty, w przypadku których przy odpowiedniej ilości czasu zatacza się koło. W mieście jest także park trampolin, czy miejsca związane z ustawianiem sportu. Bez wątpienia w tym mieście można skusić się również na wejście na wieżę w ramach punktu widokowego. Obserwowanie miasta z lotu ptaka sprawia zupełnie inne wrażenie niż robienie tego z dołu. Nietypową atrakcją jest wejście na podwórko Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius i o odpowiedniej godzinie zachwycenie się ruszającymi się figurkami.

Idealny Kraków hostel 

Zanim nadejdzie czas udania się do miejsca noclegowego w tym mieście bez problemu można odwiedzić nietuzinkową restaurację. Oczywiście mowa jest o lokalu stylizowanym na wnętrze z opisywanych przez J.K. Rowling przygód Harry'ego Pottera. Na pewno wiele osób będzie zachwyconych tym miejscem. Dodatkowo będzie to świetna okazja do poznania nowych smaków i odpoczynku podczas intensywnego zwiedzania miasta. Kraków atrakcje nie muszą opierać się wyłącznie na budynkach. Wspomniana restauracja także niewątpliwie zalicza się do tej kategorii. Znalezienie hostelu w Krakowie nie jest szczególnie skomplikowaną sprawą. Już na Starym Rynku można wynająć nocleg za kilkadziesiąt złotych w pokojach wieloosobowych. Jeżeli wynajmujący mają ochotę na więcej prywatności także nie brakuje takich propozycji noclegowych. W Krakowie jest tak dużo ciekawych miejsc, że wynajęcie noclegu w hostelu dla przyjezdnych jest niemalże obowiązkowe. W ciągu jednego dnia na pewno nie uda się zobaczyć nawet minimum miejsc wartych uwagi, które ma do zaoferowania to miasto.