mieszkanie

Co kupić w prezencie na nowe mieszkanie?

Parapetówka, czyli impreza organizowana w nowym mieszkaniu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli się na nią wybierasz, musisz jednak postarać się o kupno podarunku dla gospodarza bądź gospodarzy. Na szczęście, istnieje mnóstwo interesujących propozycji na uniwersalny prezent na nowe mieszkanie. Można postawić zarówno na podarunki praktyczne, jak i atrakcyjne pod względem wizualnym. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, przejrzyj co najmniej kilka sklepowych ofert. 

Kieliszki, a może patera na ciasto?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki prezent na nowe mieszkanie kupić, zwróć swoją uwagę na różnego rodzaju naczynia. Nie musisz oczywiście decydować się na zakup garnków, które Twoi gospodarze z całą pewnością już mają. Warto postawić na coś subtelniejszego. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem będą oryginalne kieliszki do wina. W sklepach można znaleźć naprawdę mnóstwo kieliszków w różnych kolorach i kształtach, dlatego nie powinieneś mieć większych trudności ze znalezieniem interesującego Cię zestawu.

Jeśli postawisz na wyróżniające się kieliszki, możesz mieć pewność co do tego, że gospodarzom już zawsze będą się one kojarzyły z Tobą. Jeśli jednak osoby, które odwiedzasz, nie piją alkoholu, lepiej podarować im inny prezent. Może nim być na przykład elegancka i stylowa szklana patera na ciasto. Patery dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Być może dobrą opcją okaże się patera z pokrywą. Dobrym podarunkiem może okazać się także zestaw klasycznych, wysokich szklanek. Możesz także zdecydować się na filiżanki bądź kubki. 

Alkohol, zestaw herbat i słodkości

Jeżeli odwiedzasz nowe mieszkanie, prezent na parapetówkę w postaci zestawu herbat także może się spodobać. Dobrze byłoby jednak gdybyś znał preferencje osoby, którą zamierzasz obdarować. Jedni przepadają bowiem za herbatą czarną, inni za czerwoną, a jeszcze inni za zieloną. Jeśli nie masz pewności co do tego, jaki rodzaj herbaty lubią Twoi gospodarze, możesz postawić na mieszankę. Eleganckie pudełko dobrych jakościowo herbat może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Alternatywę dla takiego podarunku może stanowić na przykład zestaw kaw. Mogą być to kawy klasyczne bądź smakowe. Wszystko zależy od preferencji smakowych Twoich gospodarzy. Postaraj się jednak dowiedzieć, czy Twoi gospodarze preferują kawę mieloną, czy też może ziarnistą. Jeśli nie wiesz, lepiej postawić na ziarna, które zawsze można zmielić. Równie eleganckim podarunkiem na parapetówkę może okazać się alkohol. Staraj się jednak sięgać po wysokiej jakości trunki. Mężczyznom do gustu może przypaść na przykład whisky bądź gin. Panie są zazwyczaj zwolenniczkami łagodniejszych alkoholi. Preferują wina oraz słodkie likiery. 

A może kwiaty?

Jeżeli nie wiesz, co na prezent na nowe mieszkanie kupić, możesz rozważyć również wybór kwiatów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że stanowią one prawdziwą ozdobę domów oraz mieszkań. Nie zawsze będzie to jednak dobry pomysł na prezent na nowe mieszkanie. Jeśli wiesz, że Twoi gospodarze nie mają przysłowiowej ręki do roślin, zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z którejś z wyżej wymienionej propozycji. Jeżeli jednak osoby, które odwiedzasz, kochają rośliny i potrafią o nie dbać, pozostaje Ci tylko zastanowić się nad tym, jaki gatunek wybrać.

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się monstery. Posiadają one przepiękne, ozdobne liście i nie są tak trudne w uprawie, jak mogłoby się na pozór wydawać. Alternatywę dla monstery mogą stanowić również storczyki, które cieszą oko pięknymi i dużymi kwiatami. Trzeba jednak przyznać, że nie wszyscy za nimi przepadają. Jeśli nie chcesz kupować roślin doniczkowych, możesz wręczyć gospodyni przepiękny bukiet kwiatów ciętych. Dobrym pomysłem będzie także kupno wazonu, w którym będzie można go umieścić. Bez względu na to, co na prezent na nowe mieszkanie postanowisz kupić, postaraj się o to, aby ładnie zapakować swój podarunek. Możesz skorzystać z papierów prezentowych, torebek, jak również ze wstążek i pudełek.